• ZETKI

Jakie jest Pokolenie Z? Kim są ZETKI?

Coraz to nowe roczniki pokolenia Z wkraczają lub są już obecne na rynku pracy. Przez wielu pracodawców Zetki postrzegane są jako internetowi maniacy, którzy każdą wykonywaną czynność dokumentują popularnymi selfie i nie umieją się skupić na niczym dłużej niż 2 minuty. Choć rola social mediów w życiu pokolenia Z jest niewątpliwie ogromna, to mają oni jednak znacznie więcej do zaoferowania niż się wydaje. My, jako ZETKI to udowodnimy!Częstą pasją pokolenia Z są podróże

Jakie jest Pokolenie Z?


Młodzi w naszym społeczeństwie kierują się innymi zasadami niż ich rodzice (głównie z pokolenia X). Zetki lubią rozwiązania elastyczne, nieszablonowe i mają inne priorytety w życiu, jak również w pracy. Pełni pomysłów, kreatywnych rozwiązań, a przede wszystkim pragnienia wolności, uważają tradycyjne formy zatrudnienia za ograniczające ich kierunki rozwoju. Tak, samorealizacja i rozwój są bardzo ważne dla Zetek i choć z pozoru ogłupiające wydaje się ich przywiązanie do Internetu, to nierzadko zaskakują oni pracodawców umiejętnym wykorzystaniem informacji ze świata online w realnym życiu. Przedstawiciele młodego Pokolenia Z mają tak samo dobrze rozwiniętą sferę uczuć i emocji oraz angażują się w bieżące sprawy publiczne, co pokazują badania. Łatwo ich natomiast zniechęcić lub zrazić przez nieprzemyślany i impulsywny feedback (choć Zetki go oczekują). Kwestia uważności na ego Zetek może wydawać się mało istotna, ale warto na to zwrócić uwagę z dwóch powodów:

  • Zetki szybko i często zmieniają pracę - głupio stracić pracownika z powodu kilku nieprzemyślanych słów.

  • To oni wkrótce staną dominującą grupą wiekową na rynku pracy, a wtedy mogą próbować odegrać się za obecną ignorancję i niezrozumienie ze strony starszych pokoleń.

Starzy! Młodzi! Czas połączyć siły!


Pokolenie Z w działaniu, czyli agencja ZETKI


ZETKI to pierwsza w Polsce agencja consultingowa złożona w 100% z przedstawicieli Pokolenia Z. Pomagamy klientom zrozumieć młodych ludzi, dotrzeć do nich, a także zarządzać nimi. Nasza firma powstała w odpowiedzi na palącą potrzebę międzypokoleniowego porozumienia, którą dostrzegliśmy, współpracując z menedżerami i przedsiębiorcami. Członkowie agencji ZETKI to kreatywni, wykwalifikowani i skorzy do działania młodzi specjaliści o niezwykle różnorodnych kompetencjach. Co nas wyróżnia?

  • Metoda 3Z: Zrozumieć klienta, Znaleźć rozwiązanie, Zapodać produkt.

  • Multidyscyplinarność - wierzymy, że prawdziwa kreatywność rodzi się dopiero z różnorodności, dlatego nasz zespół tworzą studenci aż 9 kierunków, m.in.: prawa, ekonomii, architektury, wzornictwa, a nawet kierunków medycznych.

  • Świeże spojrzenie i wiarygodność - mówimy o młodych z perspektywy młodych.

Z wielką determinacją wyszukujemy problemy współczesnego rynku pracy i stawiamy sobie za cel poprawę współpracy międzypokoleniowej w biznesie.

Jak działamy? Consulting, design, marketing.


Przede wszystkim skutecznie, z pomysłem i konkretnymi wskaźnikami sukcesu klienta. W ramach wykonanych przez nas badań (terenowych, jakościowych, marketingowych), shadowingu oraz audytów wewnętrznych generujemy ocenę bieżącej sytuacji firmy. Na jej podstawie projektujemy rozwiązania problemu podczas warsztatów kreatywnych. Pracując metodą Design Thinking, wypracowujemy możliwe scenariusze działania i oceniamy ich adekwatność do potrzeb i sytuacji klienta. Nasze pomysły nie tylko dostarczamy do rąk zleceniodawcy, ale i dbamy o ich efektowne wdrożenie. Dla Was zajmiemy się reverse mentoringiem, marketingiem dostosowanym do najmłodszych (a tym samym najbardziej wymagających) pokoleń, szkoleniami i warsztatami, projektami produktów i przestrzeni oraz kampaniami w social mediach. Wychowani za pan brat z Internetem znamy jego prawa i wiemy, jak wykorzystać mocne strony komunikacji online.


Co planujemy?


Przekonać Cię, że wiele problemów, jakie napotykasz w kontakcie z młodym pokoleniem pracowników i klientów, można rozwiązać po aplikacji kilku precyzyjnych, przemyślanych rozwiązań. My jesteśmy młodzi i z młodymi obcujemy na co dzień, więc proponujemy rozwiązania z autopsji. Czynna obserwacja, nieszablonowe myślenie i dojrzałe działanie ZETEK to klucz do zbudowania silnej pozycji Twojej firmy na rynku coraz bardziej zdominowanym przez Pokolenie Z.


 Maria Salwińska

konsultantka biznesowa

specjalizacja: controlling, badania terenowe, content marketing

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie