Skąd czerpać wiedzę o marketingu? Najlepsze kursy online


Ponad miliard stron internetowych służy zdigitalizowanemu społeczeństwu każdego dnia. Część z nich znika w otchłaniach Internetu, natomiast część generuje imponujące tysiące wizyt użytkowników dziennie. No właśnie - dlaczego na tak silnie nasyconym rynku pewnym firmom udaje się wybić i osiągnąć wizerunkowo-sprzedażowy sukces, a inne przemykają niezauważone? Odpowiedź jest jedna: marketing.
Marketing - jak to ugryźć?


Choć Twój pomysł na biznes to z pewnością sposób na realizowanie siebie, to niewątpliwie chcesz, by stał się źródłem stabilnego i satysfakcjonującego przychodu. Pragniesz wyróżnić produkt/usługę i sprawić by stał się przedmiotem pożądania w społeczeństwie. Marzy Ci się też lojalna klientela, wspierająca markę, współtworząca wizerunek firmy i przyciągająca nowych odbiorców. Marketing to złożone pojęcie, obejmujące wiele dyscyplin, technik i strategii. Odpowiednio wykorzystany łączy potrzeby przedsiębiorcy i klienta oraz przynosi zyski. I nie ma lepszej rady, niż ta: zainwestuj swój czas i naucz się marketingu. Oto kilka platform internetowych, dzięki którym staniesz się specem od promocji Twojej firmy.Topowe kursy online z marketingu, po które warto sięgnąć

Akademia Google Analytics


Nie można działać nie znając podstaw analityki. W końcu jak sprawdzisz czy podejmowane działania przynoszą oczekiwane rezultaty dla Twojego biznesu? Dzięki zrozumieniu darmowego narzędzia pomiarowego od Google, poznasz metody dla rozwoju firmy, wykorzystujące inteligentne sposoby gromadzenia i analizy danych.


Google Digital Garage


Kolejne darmowe narzędzie Google, czyli baza treści edukacyjnych, przydatnych dla sukcesu Twojego biznesu. Możesz uczyć się wybierając poszczególne moduły, lub zapisać się na cały kurs od początku do końca. Na platformie wyszukujesz poziom, czas trwania oraz temat szkolenia, np. podstawy digital marketingu czy promocja biznesu przez odpowiedni content.


Facebook Blueprint


Tutaj kursy są również darmowe, ale w dla odpowiedniej praktyki musisz posiadać konto Facebook. Platforma w kompleksowy sposób prezentuje możliwości promocyjne mediów: Facebooka i Instagrama, dzieląc pojęcie marketingu na węższe zagadnienia. Nauczysz się tu nie tylko tworzenia reklam na portalach, ale także kreatywnego projektowania, napędzającego akcję czy też sposobów na zwiększanie świadomości marki wśród klientów.


Hubspot


Must see dla każdego prosperującego przedsiębiorcy! Akademia Hubspot to zagłębie wiedzy na temat marketingu i sprzedaży, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Oferuje dłuższe kursy z certyfikatem specjalisty marketingu online, email marketingu czy marketingu wewnętrznego, jak i krótkie, no. kilku lekcyjne szkolenia z contentu i YouTube. A wszystko to zupełnie za darmo!


Udacity


Nowoczesna platforma szkoleniowa, pomagająca w karierze zawodowej poprzez edukację techniczną. Udacity współpracuje z wiodącymi firmami technologicznymi, gromadząc rzetelną wiedzę na temat kluczowych umiejętności technicznych, których poszukują współczesne firmy. Oferowane kursy trwają z reguły 3 miesiące i choć są płatne (pierwszy miesiąc często free!) to dostarczają benefitów w postaci: realnych projektów od ekspertów branżowych czy opieki personalnego trenera w karierze zawodowej. Dzięki tej cyfrowej platformie edukacyjnej, skutecznie zrozumiesz swoją rolę w dziedzinie technologii.


FutureLearn


FutureLearn to kolebka wiedzy edukatorów z najlepszych uniwersytetów i instytucji kulturalnych. W dziedzinie marketingu znajdziesz tam kilkutygodniowe kursy, w większości darmowe lub z osobnym certyfikatem, ale także dłuższe płatne programy, pozwalające na pogłębienie znajomości danego tematu, z możliwością zdobycia referencji zawodowych. To również opcja studiowania online, stworzona przez wiodące światowe uczelnie akademickie. Warto zaglądnąć i zainwestować w wiedzę!


Coursera


To portal, który podobnie jak FutureLearn gromadzi kursy i szkolenia z renomowanych globalnych placówek akademickich. Tutaj zapiszesz się zarówno na krótkie (nawet dwugodzinowe!) projekty, jak i kilkuletnie studia i stopnie naukowe. Z powodzeniem dobierzesz także poziom nauczania oraz znajdziesz interesujące dla Ciebie zagadnienia z dziedziny marketingu, np. Marketing wirusowy i jak tworzyć treści zaraźliwe?. Często audyt kursu jest darmowy, natomiast certyfikat dodatkowo płatny. Tyle fancy uczelni w jednym miejscu to prawdziwa inspiracja do podjęcia nauki!


Udemy


Udemy jest wiodącym rynkiem nauczania, łączącym studentów i ich umiejętności z całego świata. Znajdziesz tu ponad 150 tysięcy kursów (głównie płatnych) dostępnych w 65 różnych językach, wykorzystujących około 33 miliony filmików do nauki online. Google Ads czy Pozycjonowanie od podstaw to tematy szkoleń, z którymi koniecznie warto się zapoznać na początku przygody z marketingiem, natomiast specyficzne kursy jak Instagram 2020 to efekt bieżącego reagowania na zmiany rynkowe. Nadążasz? Ekstra, może nawet upolujesz korzystną promocję.Jakie kursy marketingu online wybrać? Postaw na elastyczność!


Wiadomo, że trzeba zacząć od solidnych podstaw. Zrozumienie fundamentalnych zasad, definicji i mechanizmów sterujących rynkiem pozwala firmie na całościową analizę działań i planowanie odpowiednich strategii promocyjnych. Ale wykucie podręcznika od A do Z to nie koniec nauki - marketing zmienia się dynamicznie jak świat i ludzie wokół. Myślenie rozwojowe, wykraczające poza dotychczasowe ramy i nieustannie poszukujące najlepszych możliwych rozwiązań to najlepszy sposób na eksplozję marki w mediach społecznościowych. By Twoja firma była wyżej niż inne - bądź krok do przodu od swoich konkurentów.